Strona główna » Program TV » BAWMY SIĘ, SEZAMKU 3

BAWMY SIĘ, SEZAMKU 3

Play With Me Sesame

serial animowany
USA
78x24 min

Opis

Interaktywny program z uwielbianymi przez maluchy bohaterami "Ulicy Sezamkowej" - Erniem, Bertem, Groverem i Praire Dawn. Dzieci mają kontakt z sezamkowymi postaciami dzięki udziałowi we wspólnych zabawach, m.in.: śpiewaniu, tańczeniu czy zgadywankach.
Każdy odcinek rozpoczyna się piosenką, którą chętnie śpiewają mali widzowie. Wszystkie postaci mają swoje ulubione sposoby na nawiązanie kontaktu i zachęcenie maluchów do wspólnej zabawy: Ernie każde polecenie poprzedza frazą "Ernie mówi..."; Bert zachęca dzieci do pomocy przy rozwiązywaniu zagadek; Grover, wiecznie ruszający się potworek, podnosi widzów z miejsc skocznymi piosenkami; a Prairie Dawn wywołuje śmiech swoją zabawną nieporadnością.

Program "Bawmy się Sezamku" ma specjalną formułę, która pozwala emocjonalnie i intelektualnie przygotować przedszkolaki do rozpoczęcia nauki w szkole. Prezentowane gry kładą nacisk na dwa fundamentalne pojęcia: podobieństwo i różnica, ponieważ są one kluczowe w nauce czytania, matematyki czy biologii. Produkcja wpływa na rozwój intelektualny, społeczny, a także rozwija kreatywność dzieci.